Twee factoren bepalen het commerciële succes van een donsjassenprogramma: vulkracht en certificeringsomvang.Vulkracht bepaalt hoeveel warmte je daadwerkelijk kunt claimen en hoe efficiënt je die warmte levert; certificering bepaalt of inkopers het product überhaupt in hun assortiment opnemen. Deze gids legt uit wat vulkracht meet, hoe de belangrijkste testmethoden van elkaar verschillen, hoe eenden- en ganzendons zich verhouden bij vergelijkbare kwaliteiten, en welke documenten je precies moet verzamelen om een ​​claim voor de Responsible Down Standard te onderbouwen, van de boerderij tot het afgewerkte kledingstuk.

1Vulkracht uitgelegd: Wat dit getal meet

De vulkracht is de meest geciteerde – en meest verkeerd geïnterpreteerde – specificatie bij donsjassen. Het meet het volume, in kubieke inches, dat één ounce (28,35 gram) dons inneemt onder gestandaardiseerde omstandigheden en compressie. Een hogere vulkracht betekent dat het dons meer lucht per gewichtseenheid vasthoudt, wat resulteert in meer warmte bij minder volume en een betere compressibiliteit.

Het praktische gevolg is te zien in het onderstaande diagram. Bij hetzelfde gewicht neemt dons met een vulkracht van 800 ongeveer 45 procent meer volume in beslag dan dons met een vulkracht van 550. Dat extra volume bestaat uit ingesloten lucht, en ingesloten lucht isoleert. Daarom kan een jas met een hoge vulkracht dezelfde warmte bieden als een jas met een lage vulkracht, terwijl hij merkbaar lichter is en compacter op te bergen.

Vulkracht-volumevergelijking: 28,35 gram dons Volume (kubieke inch per ounce) 550 550 FP Instapduik 650 650 FP Middelklasse eend/gans 800 800 FP Hoogwaardig ganzendons 900 900 FP Expeditieklasse Een 800 FP-pistool vangt ongeveer 45 procent meer lucht op dan een 550 FP-pistool met hetzelfde gewicht. Het volume wordt gemeten volgens gestandaardiseerde conditionerings- en compressieprotocollen. De werkelijke warmte van het kledingstuk is ook afhankelijk van het vulgewicht, de constructie en de pasvorm.

Wat de vulkracht níét meet, is net zo belangrijk. Het zegt niets over de hoeveelheid dons in het kledingstuk, de constructie ervan of de verantwoorde herkomst van het dons. Dat zijn aparte specificaties, en het door elkaar halen ervan is de hoofdoorzaak van de meeste geschillen over de herkomst van donsjassen.

2De warmtevergelijking: vulvermogen vermenigvuldigd met vulgewicht

De totale warmte-isolatie van een donsjack is afhankelijk van de vulkracht vermenigvuldigd met het vulgewicht. Een hoge vulkracht met een onvoldoende vulgewicht resulteert in een licht jack dat in de praktijk ondermaats presteert; een gemiddelde vulkracht met een ruim vulgewicht levert een warm jack op tegen lagere materiaalkosten. Beide opties kunnen de juiste technische keuze zijn, afhankelijk van de beoogde prijsklasse en het beoogde gebruik.

Deze relatie heeft directe commerciële implicaties. Omdat dons met een hoge vulkracht onevenredig duur is, is de meest kosteneffectieve manier om warmte toe te voegen vaak het verhogen van het vulgewicht bij een gemiddelde vulkracht, in plaats van het verhogen van de vulkracht bij een vast gewicht. Merken die zich richten op een specifieke verkoopprijs bereiken vaak een betere prijs-kwaliteitverhouding – een jas met echte kwaliteit en zichtbare isolatie – door deze verhouding te optimaliseren in plaats van alleen de vulkracht te maximaliseren.

Specificatieregel:Specificeer altijd het vulvermogen en het vulgewicht samen, per paneel en in totaal. Een technisch specificatieblad waarop alleen "800 vulvermogen" staat vermeld, geeft de fabriek de vrijheid om het vulgewicht te verlagen, waardoor het resulterende kledingstuk weliswaar aan de specificaties voldoet, maar qua prestaties ver onder de verwachtingen van de koper blijft.

3Soorten dons: eend versus gans, oorsprong en samenstelling

Dons wordt beoordeeld op basis van drie variabelen: de soort, de samenstelling en het klimaat van herkomst. Elk van deze variabelen beïnvloedt de prestaties, de kosten en het duurzaamheidsverhaal dat het merk kan vertellen.

Eend versus gans

Ganzendons heeft over het algemeen een hogere vulkracht dan eendendons, omdat de donsbundels van ganzen groter en veerkrachtiger zijn. Eendendons met een vulkracht van 550 tot 650 is economisch gezien geschikt voor de meeste middenklasse programma's, terwijl ganzendons de voorkeur geniet in het segment van 700 en hoger, waar de premium positionering en samendrukbaarheid de kosten rechtvaardigen. Belangrijk is dat hoogwaardig eendendons met een vulkracht van 650 beter kan presteren dan minderwaardig ganzendons met een vulkracht van 600 — de diersoort is een indicatie, geen garantie, en de daadwerkelijke vulkrachttest is doorslaggevend.

Samenstellingsverhouding

De verhouding 90/10 of 80/20 beschrijft de verhouding tussen donsclusters en veren en vezelfragmenten. Een hoger donsgehalte betekent een betere volume en minder schachten die door de buitenstof heen prikken. De 80/20-verhouding komt veel voor in prijsbewuste programma's; 90/10 is de gangbare standaard voor outdoorkleding; 95/5 wordt aangetroffen in premium- en technische lijnen.

Oorsprong en klimaat

Dons van vogels die in koudere klimaten zijn grootgebracht, heeft de neiging om dichtere, hoger gelegen plukjes te ontwikkelen als natuurlijke aanpassing. Daarom zijn dons uit bepaalde productieregio's duurder. De herkomst is ook belangrijk voor certificering: RDS-audits beginnen op de boerderij, dus de traceerbaarheidsinfrastructuur van de regio van herkomst heeft direct invloed op hoe gemakkelijk gecertificeerd materiaal kan worden gedocumenteerd.

Specificaties omlaag Typisch vulvermogen Kenmerken Programmapositionering
Eend omlaag 80/20 500 tot 550 Voordelig, voelt zwaarder aan, bevat meer veren. Toegang tot de detailhandel, promotieprogramma's
Duik 90/10 600 tot 650 Evenwichtige warmte en prijs, betrouwbare levering. Buiten- en stadsgerichte woon- en werkterreinen in het middensegment.
Ganzendons 90/10 700 tot 750 Hoge loft, sterke samendrukbaarheid Premium outdoor, skiën, reizen
Ganzendons 95/5 800 tot 900 Maximale warmte-gewichtsverhouding, minimale veer. Technisch, alpien, expeditie
Gerecycled dons (afkomstig van consumentengebruik) 600 tot 700 Circulair materiaalverhaal, GRS-gecertificeerd Duurzaamheidsgerichte collecties

4Testnormen: IDFB, EN 12130 en lotverificatie.

Vulkrachtcijfers zijn alleen relevant als ze zijn verkregen met een erkende testmethode. Drie raamwerken domineren de internationale handel, en de resultaten daarvan zijn niet altijd direct uitwisselbaar.

De geldende testmethoden

DeInternationaal Dons- en Verenbureau (IDFB)IDFB is de wereldwijde branchevereniging voor de dons- en verenindustrie en ontwikkelt de testprotocollen die het meest worden gebruikt bij internationale inkoop. IDFB voert brancheonderzoek uit en stelt de testnormen op die de productintegriteit wereldwijd waarborgen. In Europa specificeert EN 12130 de stoomconditioneringsmethode voor het bepalen van de vulkracht, en de resultaten van verschillende methoden kunnen verschillen voor hetzelfde materiaal. Daarom vermeldt een professioneel technisch rapport de testmethode samen met de streefwaarde.

Onafhankelijke laboratoria voeren de daadwerkelijke tests uit en leveren de rapporten die de beweringen van de leverancier onderbouwen.IDFLHet is een van de meest erkende laboratoria, actief in meer dan 20 landen sinds 1978 en een geaccrediteerde certificeringsinstantie voor normen zoals GOTS, GRS, RCS, RWS en DOWNPASS. Wanneer een leverancier een vulkracht noemt, vraag dan welk laboratorium en met welke methode dit getal is bepaald.

Parameters die verder gaan dan vulvermogen

Vulkracht alleen zegt niets over de kwaliteit van dons. Een complete specificatie omvat ook de samenstelling, reinheid en chemische resten – elk met een eigen standaardmethode en acceptatiedrempel.

Parameter Wat het meet Typische acceptatiedrempel Commercieel risico indien genegeerd
Vulvermogen Loft-efficiëntie (volume per ounce) Voldoet aan de specificaties binnen +/- 5 procent. De beweringen over de warmte kloppen niet; de klant retourneert het product.
Samenstelling Verhouding donsbundel tot veer De aangegeven score (bijv. 90/10) moet overeenkomen. Blootstelling aan valse reclame
Troebelheid (zuiverheid) Reststof en deeltjes 500 mm of hoger Geurklachten, zorgen over allergenen
Zuurstofgetal Resterende organische stof 10 mg per 100 g of minder Microbiële groei, geur in vochtige opslag
Olie- en vetgehalte Resterende natuurlijke oliën Doorgaans lager dan 1,0 tot 1,5 procent Klontvorming, geurhinder, achteruitgang van de zolder
donsdichtheid van de stof Vezelpenetratieweerstand van de schaal 15 vezels of minder (ISO 12132-1) Zichtbare lekkage, kwaliteitsklachten
Documentatiediscipline:Vraag om testrapporten op lotniveau voor uw specifieke productielot, en niet om een ​​algemeen certificaat van fabriekscapaciteit. Een certificaat dat beschrijft wat een leverancier van vulling doorgaans kan produceren, bewijst niet dat het dons dat daadwerkelijk in uw kleding is verwerkt, aan de specificaties voldoet.

5RDS-certificering: Omvang, bewijsketen en documenten

De Responsible Down Standard is de standaard geworden voor dons dat wordt verkocht via Europese en Noord-Amerikaanse retailkanalen. De standaard wordt beheerd door Textile Exchange.Verantwoordelijke verlaging van de normHet is een vrijwillige standaard die tot doel heeft het welzijn van eenden en ganzen die voor dons worden gebruikt te verbeteren en bedrijven een geverifieerde manier biedt om de herkomst van de materialen in de producten die ze kopen te achterhalen.

Wat RDS daadwerkelijk vereist

De kernvereiste van de norm is dierenwelzijn in de gehele toeleveringsketen, gebaseerd op de Vijf Vrijheden van Dierenwelzijn en toegepast van het uitkomen van de eieren tot de slacht. Cruciaal is dat RDS zowel het levend plukken als dwangvoeding verbiedt — het verwijderen van dons of veren van levende vogels is verboden, evenals het oogsten van rui. Een professionele, onafhankelijke certificeringsinstantie controleert elke fase in de toeleveringsketen, beginnend bij de boerderij, en documentatie over de traceerbaarheid bevestigt het traject dat gecertificeerd materiaal aflegt door alle stadia tot het eindproduct.

Producten die aan de minimumeisen voldoen, mogen het RDS-logo dragen, mits dit conform het beleid van Textile Exchange inzake claims op standaarden is. De standaard is ontwikkeld met input van boeren, dierenwelzijnsdeskundigen, experts op het gebied van landbehoud, leveranciers, merken en detailhandelaren. Daarom heeft de standaard brede commerciële acceptatie verworven in plaats van een nichecertificering te blijven.

RDS-traceerbaarheid: van boerderij tot afgewerkt kledingstuk Elke fase vereist een audit door een derde partij en bijbehorende documentatie. Hiaten in de keten verbreken de keten en maken de claim ongeldig. 1. BOERDERIJ Niet levend plukken Geen dwangvoeding Vijf Vrijheden gecontroleerd Omvangscertificaat 2. VERZAMELAAR Slachthuiscontrole Materiaalscheiding Volumeverrekening Transactiecertificaat 3. PROCESSOR Wassen en steriliseren Vulvermogen testen Invoer-uitvoergegevens Transactiecertificaat 4. FABRIKANT Invullen en sluiten Locatieomvang certificaat Sociale naleving (BSCI) Transactiecertificaat Een ontbrekend transactiecertificaat in welk stadium dan ook onderbreekt de keten — het uiteindelijke kledingstuk kan dan geen RDS-claim bevatten. Merken worden gecontroleerd op documentatie, niet op intentie. Controleer certificaten vóór de productie, niet bij verzending. Te verzamelen documenten voor elke gecertificeerde productielot: Scope Certificate (SC) — jaarlijks, dekt elke gecertificeerde locatie, controleer de vervaldatum aan de hand van uw productieperiode. Transactiecertificaat (TC) — uitgegeven per zending, stemt de gecertificeerde volumes tussen de verschillende fasen af. Vul het testrapport in — op lotniveau, van een geaccrediteerd laboratorium, met vermelding van de methode en het resultaat. Audit van sociale naleving — amfori BSCI of SMETA, met vermelding van de productielocatie Goedkeuring van claims — productetikettering en marketingteksten worden beoordeeld aan de hand van het beleid inzake claims volgens de normen.

De twee certificaten die ertoe doen

Inkoopteams verwarren de twee documenttypen in het RDS-systeem vaak, en het onderscheid daartussen bepaalt of een claim de audit doorstaat.OmvangscertificaatDit certificaat wordt jaarlijks afgegeven aan een gecertificeerde locatie en bevestigt dat de locatie is gecontroleerd en gerechtigd is om gecertificeerd materiaal te verwerken.Transactiecertificaatwordt per zending uitgegeven en stemt het volume gecertificeerd materiaal af dat van de ene gecertificeerde locatie naar de andere gaat.

Het bezit van een Scope Certificate is noodzakelijk, maar niet voldoende. Om een ​​RDS-claim te kunnen indienen voor een afgewerkt kledingstuk, moet het merk een transactiecertificaat kunnen overleggen dat de keten van afgewerkte producten terugkoppelt naar gecertificeerde boerderijen. Gaten in die keten maken de claim ongeldig, ongeacht hoe het materiaal daadwerkelijk is verkregen.

6Meer dan RDS: gerecycled dons, GRS en OEKO-TEX

RDS dekt nieuw geproduceerd dons. Programma's gebaseerd op hergebruikt materiaal, gerecyclede buitenstoffen of garanties voor verboden stoffen vereisen aanvullende of alternatieve certificeringen.

Gerecycled dons en GRS

Gerecycled dons — teruggewonnen uit gebruikt beddengoed en kleding, vervolgens gereinigd en opnieuw gesorteerd — is gecertificeerd volgens deWereldwijde standaard voor gerecycled materiaal (GRS)In plaats van RDS stelt GRS de criteria vast voor certificering door derden van gerecycled materiaal en de traceerbaarheid ervan. GRS vereist een minimum van 50 procent gerecycled materiaal voor etikettering gericht op de consument en voegt sociale, milieu- en chemische eisen toe die verder gaan dan die in de verwante Recycled Claim Standard. Het materiaal moet voldoen aan de ISO-definitie van gerecycled materiaal en zowel pre-consumer als post-consumer grondstoffen worden geaccepteerd.

Gerecycled dons heeft doorgaans een vulkracht van 600 tot 700, waardoor het concurrerend is met nieuw dons van gemiddelde kwaliteit en tegelijkertijd bijdraagt ​​aan een circulaire economie. IDFB heeft bevestigd dat gerecycled dons voor het eerst zal worden meegenomen in de bijgewerkte levenscyclusanalyse, wat de toenemende populariteit van dit materiaal als grondstof weerspiegelt.

Beperkte stoffen op de schaal

De certificering van de vulling geldt niet voor de buitenstof.OEKO-TEX STANDARD 100Het is het meest gebruikte raamwerk om te bevestigen dat textielcomponenten zijn getest op schadelijke stoffen, waarbij wereldwijd gestandaardiseerde testcriteria worden toegepast, van garen tot eindproduct. De meeste exportprogramma's combineren een gecertificeerde vulling met een OEKO-TEX-geteste buitenstof, aangezien inkopers in de detailhandel doorgaans om beide vragen.

Sociale naleving

Materiaalcertificering heeft betrekking op het product; sociale naleving heeft betrekking op de fabriek.amfori BSCIHet is het dominante raamwerk voor sociaal risicomanagement in internationale toeleveringsketens voor kleding, dat audits en herstelmaatregelen ondersteunt op het gebied van arbeidsomstandigheden, lonen, gezondheid en veiligheid, en klachtenprocedures. Controleer of het certificaat de daadwerkelijke productielocatie vermeldt en geldig blijft gedurende uw productieperiode. Een veelvoorkomende en kostbare fout is een certificaat dat is afgegeven aan een handelsonderneming in plaats van aan de fabrieksvloer.

7Hoe u Down kunt specificeren in uw technische specificaties

Een professionele specificatie voor dons beperkt de mogelijkheden van de fabriek om kosten te besparen. De volgende velden dienen expliciet te worden vermeld, niet impliciet.

Specificatieveld Voorbeeldinvoer Waarom het expliciet moet zijn
Soort en kwaliteit Ganzendons, 90/10 Voorkomt stille vervanging door eend of een product van lagere kwaliteit.
Vulvermogen en testmethode 700 FP, IDFB-methode De methoden verschillen; de resultaten zijn niet uitwisselbaar.
Vulgewicht 160 g lichaam, 90 g mouw, 60 g capuchon Gewichten per paneel voorkomen dat er op moeilijk zichtbare plekken bezuinigd wordt.
grenzen aan reinheid Troebelheid minimaal 500 mm, zuurstofgetal lager dan 10 Beheerst geur- en hygiëneklachten in vochtige markten.
Certificeringsvereiste RDS-gecertificeerd, TC vereist per lot Bepaalt de levertijd en kosten voor materiaalaankoop.
Shell donsbestendigheid ISO 12132-1, 15 vezels of minder Beheert direct de rendementen die verband houden met lekkage.
Vulgewicht tolerantie +/- 5 procent per paneel Definieert meetbare acceptatiecriteria tijdens de inspectie.
Verantwoordelijkheid voor het testen Lot-niveau rapport van een geaccrediteerd laboratorium Verduidelijkt wie de kosten draagt ​​en welk bewijsmateriaal wordt geleverd.

8Vijf valkuilen bij inkoop en hoe je ze kunt vermijden

1. Het specificeren van vulkracht zonder vulgewicht

De meest voorkomende en duurste fout. Een leverancier kan een vulkracht van 800 leveren in een hoeveelheid die veel lager is dan wat het kledingstuk nodig heeft, en het materiaal zal nog steeds aan de specificaties voldoen, terwijl de jas ondermaats presteert. Specificeer altijd het vulgewicht per paneel met een expliciete tolerantie en controleer de gewichten tijdens de tussentijdse inspectie in plaats van alleen bij de eindinspectie.

2. Het accepteren van generieke certificaten in plaats van lotdocumentatie

Een algemeen certificaat van geschiktheid van een fabriek zegt niets over uw productielot. Eis testrapporten op lotniveau met vermelding van de testmethode en het resultaat, en eis transactiecertificaten die uw specifieke ordervolume bevestigen. Neem deze eis op in de inkooporder, zodat deze contractueel afdwingbaar is in plaats van een beleefdheidsverzoek.

3. Het toevoegen van certificeringseisen na de steekproefneming.

Het achteraf toevoegen van een RDS- of GRS-vereiste aan een reeds goedgekeurd monster vereist een nieuwe leverancier voor de vulling en vaak ook voor het buitenmateriaal, wat drie tot vijf weken extra kost en de kostenbasis van het goedgekeurde monster ongeldig maakt. Bepaal de certificeringsomvang tijdens de specificatiefase, voordat het eerste monster wordt gesneden.

4. Ervan uitgaande dat de fabriek de gecertificeerde entiteit is.

Certificaten worden vaak afgegeven aan een handelsonderneming, terwijl de productie plaatsvindt in een niet-gecontroleerde partnerfaciliteit. Controleer of de productielocatie in het certificaat vermeld staat, vergelijk het adres met de faciliteit die u hebt bezocht of gecontroleerd, en controleer of de geldigheidsdata uw productieperiode dekken.

5. Overcomprimeren om te besparen op vrachtkosten.

Compressieverpakking vermindert het transportvolume van donskleding aanzienlijk, wat aantrekkelijk is. Langdurige overmatige compressie kan echter de volumevermindering veroorzaken en het herstel vertragen, waardoor de kleding bij aankomst er ondergevuld uitziet. Spreek een maximale compressieverhouding af en geef de kleding voldoende tijd om te herstellen voordat er foto's worden gemaakt, de kleding in de showroom wordt gepresenteerd of in de detailhandel wordt verkocht.

PASSION OUTERWEAR is een divisie van Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., met meer dan 20 jaar ervaring in de productie van outdoorkleding, werkkleding en verwarmde kleding voor exportmarkten. We betrekken RDS-gecertificeerd en GRS-gecertificeerd dons via gedocumenteerde transactiecertificaatketens, voeren batch-niveau vultesten uit via geaccrediteerde externe laboratoria en onderhouden BSCI-, SMETA-, GRS- en OEKO-TEX-gecertificeerde toeleveringsketens. Naast donsjassen produceren we ook andere kledingstukken.werkkleding op maatEnop maat gemaakte verwarmde kleding, inbegrepenverwarmde jasProgramma's die isolatie combineren met actieve verwarmingssystemen.

Veelgestelde vragen

Welke vulkracht moet ik specificeren voor mijn prijsklasse?
Voor de instap- en middenklasse van de detailhandel biedt eendendons met een vulkracht van 550 tot 650 en een royaal vulgewicht doorgaans de beste prijs-kwaliteitverhouding. Voor premium outdoor- en skiproducten biedt ganzendons met een vulkracht van 700 tot 750 een goede balans tussen prestatie en prijs. Boven de 800 vulkracht lopen de materiaalkosten sterk op en is dit over het algemeen alleen gerechtvaardigd voor technische, alpine of expeditieproducten waarbij gewicht en samendrukbaarheid de belangrijkste verkoopargumenten zijn. Vermeld in alle gevallen het vulgewicht naast de vulkracht – de combinatie bepaalt de warmte, niet alleen het vulkrachtgetal.
Is RDS-certificering verplicht voor de verkoop van donsjassen in Europa?
RDS is een vrijwillige standaard, geen wettelijke verplichting. Veel Europese retailers en een groeiend aantal Noord-Amerikaanse kopers eisen echter een gedocumenteerde, verantwoorde herkomst van dons als voorwaarde voor vermelding in hun assortiment. Dit maakt het in de praktijk commercieel gezien verplicht voor merken die via deze kanalen verkopen. Daarnaast worden de regelgevingen op het gebied van dierenwelzijn en due diligence in verschillende landen aangescherpt, waardoor de trend zich richt op gedocumenteerde certificering, ongeacht de huidige wettelijke minimumvereisten.
Hoe kan ik controleren of een transactiecertificaat echt is?
Transactiecertificaten worden uitgegeven door geaccrediteerde certificeringsinstanties van derden en bevatten een certificaatnummer, de uitgevende instantie en een geldigheidsperiode. Controleer het nummer rechtstreeks bij de uitgevende certificeringsinstantie, bevestig dat de productomschrijving en de hoeveelheden overeenkomen met uw bestelling en controleer of de namen van de verkoper en de koper overeenkomen met de daadwerkelijke partijen in uw transactie. Certificeringsinstanties beschikken over verificatiekanalen voor dit doel en de controle duurt slechts enkele minuten. Het is de moeite waard om dit te doen voordat u een claim indient, in plaats van nadat een koper deze heeft betwist.
Kan gerecycled dons RDS-gecertificeerd worden?
Nee. RDS dekt nieuw geproduceerd dons met audits op het gebied van dierenwelzijn op de boerderij, en het dekt geen gerecycled materiaal. Gerecycled dons is gecertificeerd volgens de Global Recycled Standard (GRS), die het gerecyclede gehalte controleert aan de hand van de ISO-definitie en een minimum van 50 procent gerecycled gehalte vereist voor etikettering gericht op de consument. Sommige gerecyclede donssoorten zijn afkomstig van RDS-gecertificeerde producten, maar het resulterende gerecyclede materiaal draagt ​​een GRS-label in plaats van een RDS-label. Uw productetikettering moet overeenkomen met het certificaat dat u bezit.
Waarom verschillen de resultaten van de vulkrachtmetingen tussen laboratoria?
Het vulvermogen is gevoelig voor de gebruikte conditionerings- en compressiemethode. De IDFB-testvoorschriften en de Europese EN 12130-stoomconditioneringsmethode kunnen verschillende resultaten opleveren voor hetzelfde materiaal, en de monsterpreparatie introduceert verdere variatie. Daarom vermeldt een professioneel technisch rapport de testmethode naast de streefwaarde, en worden geschillen opgelost door hertesten volgens de genoemde methode in een erkend laboratorium, in plaats van door resultaten van verschillende methoden te vergelijken.
Hoeveel extra kosten en levertijd voegt RDS-certificering toe aan de eenheidskosten?
Gecertificeerd dons is doorgaans duurder dan niet-gecertificeerd dons van vergelijkbare kwaliteit, en het documentatieproces brengt extra administratieve kosten met zich mee in elke fase van de toeleveringsketen. Houd rekening met een extra levertijd van twee tot vier weken voor de inkoop van het materiaal en de afgifte van het transactiecertificaat, met name als u een bestaande gecertificeerde partij inkoopt in plaats van een nieuwe partij te laten produceren. Deze kosten worden meestal terugverdiend door een hogere acceptatie in de detailhandel en een lager risico op claims, maar het is raadzaam om deze kosten vanaf het begin in uw totale kostprijs mee te nemen in de berekening, in plaats van ze pas tijdens de productie te ontdekken.
Wat gebeurt er als mijn leverancier geen transactiecertificaat kan overleggen?
Zonder een transactiecertificaat voor uw specifieke partij kunt u geen RDS-claim indienen voor het afgewerkte kledingstuk, zelfs niet als het dons in de praktijk op verantwoorde wijze is verkregen. De traceerbaarheid van de zending is per definitie documentair. Als een leverancier het certificaat niet kan overleggen, zijn uw opties om het product zonder gecertificeerde claim te verkopen of om een ​​andere leverancier voor de vulling te zoeken. Beide opties zijn aanzienlijk duurder dan het controleren van de documentatievereisten in de inkooporder voordat de productie begint.
Phoenix Xie
Phoenix Xie
GM | QUANZHOU PASSION CLOTHING
20 jaar ervaring in de productie van outdoorkleding, werkkleding en verwarmde kleding. Gecertificeerd door BSCI, SMETA, GRS, OEKO-TEX en VF Corporation. Neem contact op viaLinkedIn.

Heeft u voor uw volgende project gedocumenteerd en gecertificeerd dons nodig?

PASSION OUTERWEAR gebruikt RDS- en GRS-gecertificeerd dons via volledige transactiecertificaatketens, met vullingstests op lotniveau en BSCI-gecontroleerde productie. Stuur ons uw specificaties of gewenste vulkracht – wij reageren binnen 24 uur met materiaalmogelijkheden en kostenramingen.

Opties voor downsourcing aanvragen Bekijk het OEM/ODM-programma