Een gewatteerde jas is een van de weinige kledingstukken waarbij de koper de kwaliteit kan zien voordat hij het aanraakt.— De dikte van de vulling, de definitie van de tussenschotten, de glans van de buitenkant en de stikdichtheid geven allemaal aan wat erin zit. Voor merkeigenaren en inkoopmanagers werkt die transparantie twee kanten op: een goed gespecificeerd pufferprogramma zorgt voor hogere marges en herhaalbestellingen, terwijl een slecht gespecificeerd programma leidt tot een lagere vulling, donsverlies en terugboekingen. Deze gids beschrijft de productie van op maat gemaakte pufferjassen op specificatieniveau, van de denier en vulkracht van de buitenstof tot de constructie van de tussenschotten, kwaliteitscontroleprotocollen en realistische planning van minimale bestelhoeveelheden (MOQ) en levertijden.

1Waarom gewatteerde jassen een sterke productcategorie vormen voor merken

Weinig categorieën bovenkleding combineren een hoge waargenomen waarde, sterke seizoensgebondenheid en een grote prijselasticiteit zo effectief als de pufferjas. Eenzelfde model kan voor 60 dollar in een massamarkt of voor 600 dollar in een technisch of modieus kanaal worden verkocht, waarbij het verschil bijna volledig wordt bepaald door de kwaliteit van de vulling, de buitenstof en de constructiemethode – drie variabelen die een merk in de specificatiefase in plaats van de ontwerpfase kan bepalen.

Voor B2B-kopers creëert dit een uitzonderlijk gunstige positioneringsomgeving. Omdat het warmteafgevende onderdeel (de vulling) onzichtbaar is in het afgewerkte kledingstuk, reageren kopers sterk op transparante specificaties en verificatie door derden. Merken die de vulkracht, het vulgewicht en het constructietype op hun productpagina's publiceren, presteren consequent beter dan merken die hun jassen alleen in stijltermen beschrijven.

Duurzaamheid is nu een vereiste, geen marketingtruc meer.

De materiaalkeuze bij de ontwikkeling van een pufferprogramma heeft een meetbare impact op het milieu, en de industrie is begonnen deze impact te kwantificeren. Volgens gegevens over de levenscyclusanalyse die zijn gepubliceerd door deInternationaal Dons- en Verenbureau (IDFB)Dons heeft een 85 tot 97 procent lagere impact dan polyester in alle geanalyseerde impactcategorieën, en ongeveer 18 keer minder impact op de klimaatverandering dan polyestervulling. IDFB werkt momenteel aan een actualisering van die beoordeling om voor het eerst gerecycled dons mee te nemen – een teken dat circulaire materiaalstromen zich ontwikkelen van een niche naar de mainstream in de inkoop van vulmateriaal.

Dit is commercieel belangrijk omdat Europese en Noord-Amerikaanse detailhandelaren steeds vaker een gedocumenteerde herkomst van materialen eisen voordat ze producten in hun assortiment opnemen.Responsible Down Standard (RDS)Het door Textile Exchange beheerde systeem blijft het dominante raamwerk voor de traceerbaarheid van dons, waarbij levend plukken en dwangvoeding verboden zijn en onafhankelijke audits in elke fase van de toeleveringsketen, van boerderij tot afgewerkt kledingstuk, verplicht zijn. Daarnaast is er deWereldwijde standaard voor gerecycled materiaal (GRS)Deze regelgeving stelt eisen aan de claims over het gerecyclede gehalte van buitenstoffen en synthetische vullingen, en vereist een minimum van 50 procent gerecycled gehalte voor etiketten die bestemd zijn voor de consument.

Implicaties voor de herkomstbepaling:Specificeer uw certificeringseisen in het technische pakket, niet na het maken van proefmonsters. Het achteraf toevoegen van een RDS- of GRS-claim aan een kledingstuk waarvoor al proefmonsters zijn gemaakt, vereist meestal een volledige vervanging van de vulling en vaak ook de buitenstof, wat drie tot vijf weken extra ontwikkeltijd kost.

2Anatomie van een gewatteerde jas: acht componenten die de kwaliteit bepalen

Een gewatteerde jas is een systeem van samenwerkende componenten. Een zwakke plek in een van deze componenten vermindert de prestaties van het hele kledingstuk. Daarom beoordelen ervaren inkoopmanagers elke component als een afzonderlijk item in plaats van één prijs voor de hele jas te accepteren. Het onderstaande diagram toont de acht componenten die de kosten, warmte, duurzaamheid en klanttevredenheid het meest direct bepalen.

Anatomie van een op maat gemaakt gewatteerd jack: dwarsdoorsnede 1. KAP 4. RITS 2. SCHELP STOF 3. INVULLEN Dons / Synthetisch 5. SCHOT Bouw 6. MANCHET 7. HEM 8. VOERING Elk onderdeel wordt afzonderlijk gespecificeerd in een professioneel technisch pakket — gebundelde offertes verbergen compromissen op het gebied van kwaliteit.

Elk van deze acht componenten is een specificatiebeslissing met gevolgen voor de kosten. De buitenlaag bepaalt de duurzaamheid en het gevoel, de vulling bepaalt de warmte-gewichtsverhouding, de baffleconstructie bepaalt het behoud van volume en de prestaties bij koude plekken, en de afwerking (rits, manchetten, zoom, voering) bepaalt de waargenomen kwaliteit bij de verkoop. Merken die alle acht componenten als onderhandelbare onderdelen beschouwen, behalen consequent een betere prijs-kwaliteitverhouding dan merken die alleen onderhandelen over de totale verkoopprijs.

3Keuze van de buitenstof: denier, weefpatroon en afwerking.

De buitenstof van een pufferjack heeft drie belangrijke functies: het houdt de vulling op zijn plaats, is bestand tegen slijtage en weersinvloeden, en zorgt voor de visuele en tactiele indruk die de marktpositie van het kledingstuk bepaalt. Bij de keuze van de juiste stof is een balans nodig tussen denier (garendikte), weefstructuur en afwerking.

Denier en waarom dat belangrijker is dan alleen het gewicht.

Denier meet de lineaire massadichtheid van de afzonderlijke garens in de stof. Een nylon van 20 denier (20D) gebruikt fijne garens om een ​​lichte, soepele, licht doorschijnende stof te produceren, ideaal voor compacte of ultralichte gewatteerde jassen. Daarentegen gebruikt een nylon Oxford van 70D dikke garens voor een robuuste, slijtvaste buitenlaag, geschikt voor toepassingen die verwant zijn aan werkkleding. Tussen deze uitersten domineren stoffen van 30D en 40D het middensegment, omdat ze een goede balans bieden tussen gewicht, duurzaamheid en prijs.

Belangrijk is dat de denierwaarde op zich niet bepaalt of een stof donsdicht is. Donsdichtheid hangt af van de weefdichtheid en de afwerking – meestal een kalandeerproces dat de tussenruimtes tussen de garens mechanisch sluit, of een harslaag die op de achterkant wordt aangebracht. Een gekalanderde ripstopstof van 20D kan donsdichter zijn dan een los geweven taftstof van 40D.

Specificaties van de buitenstof Geschat gewicht (gsm) Down-Proof-functionaliteit Beste toepassing
20D nylon ripstop, gekalanderd 35 tot 40 Ja Opvouwbare, ultralichte kledingstukken om in laagjes te dragen.
30D nylon taft, gekalanderd 45 tot 55 Ja Lichtgewicht alledaagse en stedelijke stijlen
40D nylon ripstop, gekalanderd 60 tot 70 Ja Middelzware outdoorproducten, skiresorts, algemene detailhandel
50D polyester, cire afwerking 75 tot 85 Ja Duurzame, casual, prijsbewuste volumeprogramma's
70D nylon oxford, PU-gecoat 110 tot 130 Ja(gecoat) Werkkleding-achtig, robuust, industrieel
2L of 3L gelamineerd membraan 90 tot 150 Ja Waterdichte jassen, technische alpine ski's, ski's

Finishes: DWR en verder

Een duurzame waterafstotende (DWR) afwerking zorgt ervoor dat waterdruppels van het oppervlak afrollen in plaats van het nat te maken. Dit is functioneel belangrijk, omdat dons vrijwel al zijn isolerende waarde verliest wanneer het nat is. Door vocht van het oppervlak weg te houden van de vulling blijft de warmte behouden bij gemengde neerslag. De meeste productieprogramma's voor donsjassen schrijven een DWR-afwerking voor die een waterafstotende werking van 80 tot 100 punten behoudt wanneer de jas nieuw is, met een streefwaarde van 80 punten na vijf wasbeurten.

Specificeer de DWR-chemie expliciet. Traditionele behandelingen met lange-keten fluorkoolwaterstoffen (C8) worden onder druk van regelgeving in de EU en diverse Amerikaanse staten uitgefaseerd, en de meeste exportgerichte merken vereisen nu C6 of fluorvrije DWR. Een fabriek die zonder overleg C8 gebruikt, produceert kledingstukken die mogelijk onverkoopbaar zijn op uw doelmarkt.

4Vulmateriaal: Dons, synthetisch materiaal of gerecycled materiaal

De keuze van de vulling bepaalt de warmte, het gewicht, de samendrukbaarheid, de kosten en – in toenemende mate – het duurzaamheidsaspect van het kledingstuk. Er is geen universeel juist antwoord; de juiste vulling hangt af van het klimaat waarin het kledingstuk wordt verkocht, de prijsstructuur van de collectie en de materiaalkeuze van het merk.

Inzicht in vulkracht

Vulkracht meet het volume in kubieke inches dat één ounce dons inneemt onder gestandaardiseerde omstandigheden. Dons met een vulkracht van 550 is dichter en minder efficiënt per gram; dons met een vulkracht van 800 houdt meer lucht vast per gewichtseenheid, waardoor het dezelfde warmte levert met minder vulgewicht en een betere samendrukbaarheid. De vulkracht wordt gemeten volgens protocollen van de IDFB en de Europese norm EN 12130, en onafhankelijke laboratoria zoalsIDFLVoer de testen en certificeringen uit die de beweringen van de leverancier onderbouwen.

Het vulvermogen is slechts de helft van het verhaal. De totale warmte is een functie van het vulvermogen vermenigvuldigd met het vulgewicht — een jas met een vulkracht van 650 en 200 gram dons kan warmer zijn dan een jas met een vulkracht van 800 en 120 gram dons. Professionele trainingspakken vermelden altijd beide waarden.

Vultype Vulkracht Warmte-gewichtverhouding Samendrukbaarheid Prestaties op nat wegdek Relatieve kosten
Eend omlaag 80/20 550 Medium Medium Arm 1,0x (basislijn)
Duik 90/10 650 Goed Goed Arm 1,3x
Ganzendons 90/10 700 Erg goed Erg goed Arm 1,8x
Ganzendons 95/5 800 tot 900 Uitstekend Uitstekend Arm 2,5x tot 3,5x
Gerecycled dons (RDS of GRS) 600 tot 700 Goed Goed Arm 1,5x
Synthetisch 100 g/m² Niet van toepassing Medium Laag Goed 0,6x
Synthetisch 150 g/m² Niet van toepassing Goed Laag Goed 0,9x

Synthetische vullingen bieden minder warmte-gewichtsverhouding en minder samendrukbaarheid, maar zijn beter bestand tegen nat weer. In constant vochtige maritieme klimaten, of bij werkkleding waarbij het kledingstuk nat kan worden en niet betrouwbaar 's nachts kan drogen, is synthetische vulling vaak de juiste technische keuze, ondanks de lagere volume-efficiëntie. Veel merken gebruiken beide soorten vulling: dons voor droge, koude retailkanalen en synthetische vulling voor natte, koude en industriële kanalen.

5Constructiemethoden: Doorgestikt, schotten en gelast

De constructiemethode bepaalt hoe de vulling op zijn plaats wordt gehouden en heeft een grote invloed op zowel de warmteafgifte als de kostprijs per eenheid. De drie meest gebruikte methoden – doorgestikt, met schotten en gelast – nemen elk een eigen positie in op de prestatie-prijscurve.

Vergelijking van constructiemethoden: dwarsdoorsnedeprofielen Doorgestikt Naadlijn knijpt in vulling = koude plek Laagste kosten Lichtgewicht / modieus Koude plekken bij de naden Doosvormige schotplaat De gaaswanden zorgen ervoor dat de gehele loft van rand tot rand gesloten blijft. Hoogste warmte Technische / expeditie Hogere arbeidskosten Gelast / Verlijmd Geen naaldgaatjes = geen lekpad Weerbestendig afgedicht Waterdicht / premium Vereist een kunststof-compatibele schaal. Welke methode moet uw programma specificeren? Doorgestikte pakken zijn geschikt voor zowel instapmodellen als modieuze prijsklassen. Box baffle is de juiste keuze voor technische toepassingen en programma's in koude klimaten. De warmte-per-gramverhouding rechtvaardigt de extra arbeid. De gelaste constructie voorkomt lekkage door naaldgaatjes en is te combineren met gelamineerde, waterdichte buitenlagen. Veel programma's met meerdere productvarianten gebruiken twee methoden voor de gehele productlijn om beide prijssegmenten te dekken.
Bouw Koude plekken Behoud van zolderruimte Arbeidskosten Lekrisico Typische positionering
Doorgestikt Ja, bij de naden Lager Laag Medium Instap, mode, lichtgewicht
Kanaalafscherming Minimaal Hoog Medium Laag Midden tot premium dagelijks gebruik
Doosvormige schotplaat Geen Hoogste Hoog Laag Technisch, expeditie, alpien
Gelast / verlijmd Geen Hoog Middelmatig tot hoog Zeer laag Waterdicht, hoogwaardig stedelijk

6Aanpassingsmogelijkheden die uw merk onderscheiden

In een categorie waar tientallen merken visueel vergelijkbare modellen verkopen, komt differentiatie voort uit specificaties en details, en niet zozeer uit de vorm zelf. De meest effectieve mogelijkheden voor personalisatie vallen in vier groepen.

Silhouet en pasvorm

De breedte en oriëntatie van de tussenschotten zijn de snelste manier om het waargenomen karakter van een kledingstuk te veranderen. Brede horizontale tussenschotten komen over als casual en modieus; smalle tussenschotten als technisch; verticale of chevronvormige tussenschotten duiden direct op een specifieke ontwerpstijl. Pasvormgradatie is eveneens belangrijk: een Europees pasvormpatroon verschilt aanzienlijk van een Amerikaans pasvormpatroon wat betreft borstomvang, mouwlengte en zoomhoogte. Merken die op beide markten actief zijn, moeten specificeren welk patroon de fabriek hanteert voor de maatgradatie.

Afwerking en bevestigingsmateriaal

De specificaties van de ritssluiting zijn een zeer zichtbaar kwaliteitskenmerk. Een YKK-ritssluiting of een vergelijkbaar merk met een aangepaste trekker voegt weliswaar iets meer per stuk toe, maar verbetert de waargenomen kwaliteit aanzienlijk. Andere keuzes met betrekking tot de hardware – drukknoopsluitingen, trekkoorden, elastische of klittenbandmanchetten en interne mediavakken – dragen allemaal bij aan de kwaliteitsbeoordeling van de klant gedurende de eerste dertig seconden dat het kledingstuk in handen is.

Toepassing van branding

Voor gewatteerde jassen zijn er diverse mogelijkheden voor branding, zoals geweven of bedrukte neklabels, logo's op de borst die met hitte worden aangebracht of geborduurd, ritstrekkers op maat, bedrukte voeringstof en verpakkingen met merklogo. Borduren op een gewatteerde buitenlaag vereist een versteviging om plooien te voorkomen. Merken moeten er daarom op letten dat de fabriek ervaring heeft met borduren op met dons gevulde panelen – een veelvoorkomend probleem bij fabrieken die meer gewend zijn aan platgeweven kleding.

Materiële verhalen vertellen

Claims over gecertificeerde materialen zijn nu een legitiem onderscheidend kenmerk. Het specificeren van RDS-gecertificeerd dons, GRS-gecertificeerde gerecyclede buitenstof of eenOEKO-TEX STANDARD 100Een geteste behuizing biedt inkopers en eindconsumenten een aantoonbare reden om voor uw product te kiezen in plaats van een niet-gecertificeerd alternatief met een vergelijkbare prijs. Deze beweringen vereisen documentatie, dus plan de reikwijdte van de certificering tijdens de ontwikkeling in plaats van achteraf, na de productie, claims toe te voegen.

7Productieproces: Van technische specificaties tot verzending

Inzicht in de productievolgorde helpt kopers realistische planningen op te stellen en te achterhalen waar vertragingen het vaakst ontstaan. Een typisch programma voor een op maat gemaakte pufferjas doorloopt zeven fasen.

1
Technische specificaties en specificatielijst
5 tot 10 dagen

Leg alle specificaties voor de componenten vast: buitenstof en denier, vullingstype en vulgewicht, constructiemethode, tussenschotindeling, afwerkingsschema, maatclassificatie en etiketteringseisen. Dit is de allerbelangrijkste fase — onduidelijkheden hier leiden tot hogere kosten en vertragingen in elke volgende stap.

2
Materiaalvoorziening en certificeringsbevestiging
7 tot 14 dagen

Controleer de beschikbaarheid van de stof en de vulling, en verifieer of de certificeringsdocumenten (RDS-transactiecertificaten, GRS-scopecertificaten, OEKO-TEX-labels) actueel zijn en betrekking hebben op de specifieke materialen die worden aangeschaft.

3
Monsterontwikkeling en pasvormgoedkeuring
10 tot 20 dagen per ronde

Eerst worden proefmonsters gemaakt ter controle van de pasvorm, constructie en het uiterlijk. De meeste programma's vereisen één tot twee proefmonsterrondes. Kopers die proefmonsters goedkeuren zonder ze in koude omstandigheden te dragen, ontdekken problemen met de vulling of pasvorm vaak pas in de praktijk.

4
Bevestiging en testen voorafgaand aan de productie
7 tot 12 dagen

Lever een bevestigingsmonster aan voor laboratoriumonderzoek indien dit vereist is door uw markt — verificatie van het vulvermogen, samenstellingsanalyse en screening op verboden stoffen. Externe laboratoria zoals IDFL verzorgen de vultesten en certificering.

5
Massaproductie
30 tot 45 dagen

Snijden, quilten, vullen, sluiten, bijsnijden en afwerken. Het vullen met dons vindt plaats in omgevingen met gecontroleerde luchtvochtigheid en gekalibreerde vulgewichtstations, aangezien variaties in vulgewicht de meest voorkomende oorzaak zijn van inconsistentie tussen batches.

6
In-line en eindinspectie
3 tot 7 dagen

Tijdens het quilten worden tussentijdse controles uitgevoerd om defecten aan de sluiting te verhelpen. De eindinspectie controleert de afmetingen, de vulverdeling, de steekkwaliteit, de nauwkeurigheid van de etikettering en de naleving van de verpakkingsnormen volgens uw AQL-standaard.

7
Verpakking en verzending
Zeevracht: 30 tot 40 dagen / Luchtvracht: 5 tot 8 dagen

Compressieverpakking vermindert het transportvolume van donskleding, maar overmatige compressie kan de volume-eigenschappen tijdelijk verminderen. Overleg met de fabrikant over de verpakkingsmethode en laat de kledingstukken volledig hun oorspronkelijke volume terugkrijgen voordat u ze fotografeert of in de showroom presenteert.

De totale realistische doorlooptijd van het definitieve ontwerp tot de levering in het magazijn bedraagt ​​ongeveer 95 tot 145 dagen voor zeevracht, of 70 tot 115 dagen voor luchtvracht. Merken die een seizoenslancering plannen, moeten terugrekenen vanaf de gewenste datum waarop de producten in het magazijn moeten aankomen en een buffer van twee tot drie weken toevoegen voor eventuele aanpassingen aan de samples, aangezien dit de grootste vertraging veroorzaakt.

8Kwaliteitscontrole- en testnormen

Donsjassen hebben defecten die niet voorkomen bij platgeweven kledingstukken. Donslekkage, verlies van volume, verschuiving van tussenschotten en variaties in vulgewicht zijn allemaal specifiek voor geïsoleerde constructies en vereisen elk een apart inspectieprotocol in plaats van algemene kwaliteitscontrole van het kledingstuk.

Testparameter Regulerende standaard Typisch aanvaardbaar bereik Waarom dit commercieel belangrijk is
Vulvermogen IDFB-testvoorschriften / EN 12130 Moet binnen +/- 5 procent aan de specificaties voldoen. Bepaalt direct de geloofwaardigheid van beweringen over warmte.
Samenstelling (tot op veerniveau) IDFB Deel 3 90/10, 80/20 zoals gespecificeerd Nauwkeurigheid van de etikettering; valse beweringen kunnen leiden tot juridische risico's.
Troebelheid (zuiverheid) IDFB 500 mm of hoger Hygiëne en allergenenbeheersing
Zuurstofgetal IDFB 10 mg per 100 g of minder Geeft restmateriaal aan
donsdichtheid van de stof ISO 12132-1 15 vezels of minder Voorkomt klachten over lekkages en retourzendingen.
DWR-sproeitest AATCC 22 / ISO 4920 80 tot 100 punten bij een nieuw exemplaar Bescherming van oppervlaktewater bij wisselend weer
Vulgewichtvariatie Inline productiecontrole +/- 5 procent van de specificatie per paneel Consistentie in batches, ongeacht de grootte of het aantal stuks.

Sociale naleving is een parallelle vereiste voor de meeste exportprogramma's.amfori BSCIHet is het meest erkende kader voor sociale naleving in Europese toeleveringsketens, dat betrekking heeft op werktijden, lonen, gezondheid en veiligheid, en klachtenprocedures in meer dan 120 landen. Controleren of uw fabrikant een actuele audit heeft – en of de audit betrekking heeft op de specifieke productielocatie, niet alleen op een handelsonderneming – is een standaard due diligence-stap die zakelijke kopers steeds vaker eisen voordat ze een leverancier accepteren.

Praktisch advies:Vraag om het testrapport voor uw specifieke productielot, niet om een ​​algemeen fabriekscertificaat. Een certificaat waarin de algemene capaciteit van de vulleverancier wordt beschreven, bewijst niet dat het dons in uw bestelling aan de specificaties voldeed — alleen testen op lotniveau doen dat.

9Minimale bestelhoeveelheid (MOQ), prijsbepaling en levertijdplanning

Programma's voor gewatteerde jassen hebben hogere minimale afnamehoeveelheden (MOQ's) dan veel andere categorieën bovenkleding, voornamelijk omdat stoffenfabrikanten en leveranciers van vulling hun eigen minimumhoeveelheden hanteren die de fabriek moet combineren. Inzicht in de oorsprong van deze minimumhoeveelheden helpt kopers om realistische voorwaarden te onderhandelen.

Waar komt de minimale bestelhoeveelheid vandaan?

Twee factoren bepalen de minimale bestelhoeveelheden (MOQ's) voor pufferjassen. Ten eerste geldt voor de buitenstof, geverfd op maat, doorgaans een minimale afname van 500 tot 1000 meter, wat neerkomt op ongeveer 300 tot 600 jassen, afhankelijk van de maat en het model. Ten tweede verkopen vullingleveranciers meestal in grote hoeveelheden, waardoor zeer kleine bestellingen niet efficiënt zijn. Door te werken met de bestaande voorraad van een fabriek en een standaard vullingspecificatie, wordt de praktische MOQ aanzienlijk verlaagd. Daarom kunnen ODM-programma's, gebaseerd op beproefde fabrieksontwerpen, vaak al beginnen bij 100 tot 300 stuks per kleurstelling.

Programmatype Gebruikelijke minimale bestelhoeveelheid (MOQ) Monsternametijd Levertijd voor bulkbestellingen Prijsimpact
ODM — bestaand ontwerp, aangepaste kleur en logo 100 tot 300 stuks per kleurstelling 10 tot 15 dagen 30 tot 35 dagen Laagste
ODM — aangepast ontwerp, stof op maat 300 tot 500 stuks 15 tot 20 dagen 35 tot 45 dagen Gematigd
OEM — volledig op maat gemaakt ontwerp en technisch pakket 500 tot 1.000 stuks 20 tot 30 dagen 40 tot 50 dagen Hoger
OEM — gecertificeerd materiaalprogramma (RDS, GRS) 500 tot 1.000 stuks 25 tot 35 dagen 45 tot 55 dagen Hoogste

Kostenfactoren waarover het de moeite waard is te onderhandelen

De kosten van de vulling vormen het grootste deel van de materiaalkosten voor een donsjack, doorgaans 35 tot 55 procent van de totale productiekosten, afhankelijk van de vulkracht en het vulgewicht. De buitenstof is over het algemeen de op één na grootste kostenpost. Het praktische gevolg hiervan is dat een verhoging van de vulkracht van 650 naar 800 de productiekosten vaak aanzienlijk meer verhoogt dan een upgrade van de buitenstof van 30D naar 40D. Als de beoogde verkoopprijs vaststaat, is de meest effectieve kostenbesparende maatregel meestal het verhogen van de vulkracht en het vulgewicht, in plaats van de stof of de afwerking.

10Hoe kies je een fabrikant van gewatteerde jassen?

Bij de beoordeling van een fabrikant van gewatteerde jassen moet men verder kijken dan de algemene kledingproductiecapaciteit en zich richten op vier categoriespecifieke kwalificaties.

1. Aantoonbare ervaring met geïsoleerde constructies

Vraag specifiek naar productiereferenties voor bovenkleding met dons- of synthetische vulling, niet voor algemene bovenkleding. Quilten, vullen en het insluiten van dons zijn afzonderlijke expertisegebieden. Vraag om foto's van de vulruimte en informeer hoe het vulgewicht op paneelniveau wordt gecontroleerd – een fabriek die alleen afgewerkte kledingstukken weegt, kan geen batchvariatie beheersen.

2. Certificeringsomvang die aansluit bij uw beweringen

Controleer of de fabriek beschikt over actuele certificeringen voor de materialen die u wilt gebruiken: RDS voor dons, GRS voor gerecycled materiaal, OEKO-TEX voor de buitenlaag en amfori BSCI voor sociale naleving. Controleer bovendien of het certificaat de productielocatie vermeldt en niet alleen een moederbedrijf, en vergelijk de vervaldatum met uw productieperiode.

3. Testen van de toegangs- en documentatiediscipline

Vraag welk extern laboratorium de fabriek gebruikt en of ze testrapporten op batchniveau kunnen leveren. Een fabrikant die standaard testdocumentatie overlegt, doorloopt uw ​​goedkeuringsproces sneller en is beter in staat om beweringen te onderbouwen als een inkoper uw toeleveringsketen controleert.

4. Eerlijke communicatie over de minimale bestelhoeveelheid (MOQ) en de levertijd.

Wees voorzichtig met leveranciers die akkoord gaan met ongebruikelijk lage minimale bestelhoeveelheden (MOQ's) of ongebruikelijk korte levertijden zonder uit te leggen hoe ze die gaan realiseren. Bij geïsoleerde bovenkleding leiden agressieve beloftes vaak tot vervangende vulling, een lager vulgewicht of het overslaan van tests – en geen van deze problemen is zichtbaar totdat de goederen aankomen.

PASSION OUTERWEAR is een divisie van Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., met meer dan 20 jaar ervaring in de productie en handel van outdoorkleding, werkkleding en verwarmde kleding. Onze pufferprogramma's worden geproduceerd met BSCI-, SMETA-, GRS- en OEKO-TEX-gecertificeerde toeleveringsketens, en we ondersteunen zowel ODM-maatwerk op basis van beproefde ontwerpen als volledige OEM-ontwikkeling op basis van uw technische specificaties. Naast geïsoleerde bovenkleding produceren we ook andere producten.werkkleding op maatEnop maat gemaakte verwarmde kledingprogramma's waarmee merken meerdere productcategorieën kunnen consolideren bij één enkele productiepartner.

Veelgestelde vragen

Wat is de gebruikelijke minimale bestelhoeveelheid (MOQ) voor een op maat gemaakte pufferjas?
Voor ODM-programma's waarbij gebruik wordt gemaakt van een bestaand patroon van een fabriek met uw eigen kleurstelling, merk en verpakking, begint de minimale bestelhoeveelheid (MOQ) doorgaans bij 100 tot 300 stuks per kleurstelling. Volledige OEM-ontwikkeling op basis van uw eigen technische specificaties vereist meestal 500 tot 1.000 stuks, voornamelijk vanwege de minimale afnamehoeveelheden van de fabrikant voor op maat geverfde buitenstof. Programma's die gecertificeerde materialen zoals RDS-dons of GRS-gerecyclede stof specificeren, bevinden zich aan de bovenkant van het spectrum, omdat gecertificeerde materiaalpartijen in vaste hoeveelheden worden ingekocht. Kopers die een markt willen testen voordat ze zich vastleggen op grote volumes, kunnen het beste beginnen met een ODM-configuratie op standaardstof.
Wat is het verschil tussen vulkracht en vulgewicht?
De vulkracht (fill power) meet de kwaliteit – het volume dat één ounce (ongeveer 28 gram) dons inneemt, wat aangeeft hoe efficiënt het lucht vasthoudt. Het vulgewicht (fill weight) meet de hoeveelheid – hoeveel gram vulling er in het kledingstuk zit. De totale warmte hangt van beide af. Een jas met een vulkracht van 650 en 200 gram dons kan warmer zijn dan een jas met een vulkracht van 800 en slechts 120 gram dons. Vermeld altijd beide waarden in de technische specificaties; als alleen de vulkracht wordt vermeld, kan de fabrikant het vulgewicht verlagen, wat de meest voorkomende oorzaak is van klachten als "deze jas is niet zo warm als verwacht".
Kan ik gerecycled dons gebruiken en toch aanspraak maken op een RDS-certificering?
De kaders zijn verschillend. RDS is een traceerbaarheidsnorm voor nieuw geproduceerd dons, die het dierenwelzijn van boerderij tot eindproduct waarborgt, en is niet van toepassing op gerecycled materiaal. Gerecycled dons wordt doorgaans gecertificeerd volgens de Global Recycled Standard (GRS), die het gerecyclede gehalte en de traceerbaarheid verifieert aan de hand van de ISO-definitie van gerecycled. Sommige gerecyclede donssoorten worden teruggewonnen uit RDS-gecertificeerde producten, maar het resulterende gerecyclede materiaal draagt ​​een GRS-claim in plaats van een RDS-claim. Specificeer welke certificering uw programma vereist en zorg ervoor dat de claim op uw productpagina overeenkomt met het certificaat dat u daadwerkelijk bezit.
Welke bouwmethode biedt de beste prijs-kwaliteitverhouding voor warmte?
Voor droge, koude omstandigheden biedt een boxbaffle-constructie de beste warmte per gram vulling, omdat hiermee de koude plekken worden geëlimineerd die ontstaan ​​door de doorgestikte naden die de vulling samendrukken. Dit brengt echter aanzienlijk hogere arbeidskosten met zich mee. Als uw programma zich richt op een instap- of modeprijssegment, levert een doorgestikte constructie met een iets hoger vulgewicht vaak een betere commerciële waarde op dan een boxbaffle-constructie met minder vulling. Voor markten met natte of gemengde neerslag is een gelaste constructie in combinatie met een gelamineerde buitenlaag meestal de sterkere keuze, omdat hiermee lekkage via naaldgaten wordt voorkomen en de vulling tegen vocht wordt beschermd.
Welke certificeringen moet een fabriek voor gewatteerde jassen hebben?
Zoek minimaal naar certificeringen op het gebied van sociale verantwoordelijkheid, zoals amfori BSCI of SMETA, die door de meeste Europese en veel Noord-Amerikaanse detailhandelaren worden vereist. Wat materiaalclaims betreft, moet de toeleveringsketen van de fabriek beschikken over een RDS-certificering als u dons gebruikt, een GRS-certificering als u gerecycled materiaal claimt, en een OEKO-TEX STANDARD 100-test op de buitenstof voor verboden stoffen. Het is cruciaal om te controleren of elk certificaat de daadwerkelijke productiefaciliteit vermeldt en geldig blijft gedurende uw productieperiode – certificaten die zijn afgegeven aan een handelsonderneming in plaats van een fabriek zijn een veelvoorkomend probleem.
Hoe lang duurt het van het eerste contact tot de levering van de goederen?
Voor een ODM-programma met standaardaanpassingen: specificatie en monstername 15 tot 25 dagen, massaproductie 30 tot 35 dagen en zeevracht 30 tot 40 dagen, wat een totaal van ongeveer 80 tot 100 dagen oplevert. Volledige OEM-ontwikkeling met gecertificeerde materialen en twee monsterrondes duurt doorgaans 120 tot 150 dagen. Luchtvracht kan de transittijd met drie tot vier weken verkorten tegen extra kosten. In de praktijk is de grootste bron van vertraging de revisie van de monsters, dus de snelste route is om een ​​compleet technisch pakket en duidelijke goedkeuringscriteria aan te leveren.
Waarom lekken er soms veren uit gewatteerde jassen, en hoe kan dat worden voorkomen?
Lekkage heeft drie veelvoorkomende oorzaken: een buitenstof die onvoldoende donsdicht is, naaldgaatjes van het quilten die uitstroomopeningen creëren, en veerschachten die na verloop van tijd door de stof heen werken. Preventie bestaat uit drie onderdelen: een gekalanderde of gecoate donsdichte buitenstof, een geschikte steekdichtheid met fijne naalden en een vulling met een laag gehalte aan veren en schachten (90/10 of 95/5 in plaats van 80/20). Donsdichtheid is meetbaar volgens ISO 12132-1, waarbij maximaal 15 doorgedrongen vezels over het algemeen als acceptabel worden beschouwd. Een gelaste constructie elimineert de mogelijkheid van naaldgaatjes volledig.
Susan Wang
Susan Wang
Vice-directeur | Passion Clothing
20 jaar ervaring in de productie van outdoorkleding, werkkleding en verwarmde kleding. Gecertificeerd door BSCI, SMETA, GRS, OEKO-TEX en VF Corporation. Neem contact op viaLinkedIn.

Klaar om uw eigen programma voor gewatteerde jassen te ontwikkelen?

PASSION OUTERWEAR maakt op maat gemaakte pufferjassen vanaf 100 stuks, met RDS- en GRS-gecertificeerde materiaalopties, boxbaffle- en gelaste constructiemogelijkheden en volledige batchvullingstests. Stuur ons uw technische specificaties of een referentiemonster – wij reageren binnen 24 uur.

Vraag een offerte aan en laat uw technische specificaties beoordelen. Bekijk het OEM/ODM-programma