1Waarom opvouwbare pufferjassen een groeimarkt zijn voor de reisdetailhandel
De commerciële logica achter de opvouwbare pufferjas is simpel: hij lost het inpakprobleem op waar elke reiziger tegenaan loopt en dat bijna geen enkel ander kledingstuk kan oplossen. Een forenzer wil warmte op zijn bestemming, maar geen extra gewicht in zijn koffer; een luchtvaartmaatschappij wil een taxfree artikel dat in het bagagevak boven de stoel past; een outdoorwinkel wil een tussenlaag die in een rugzak opgeborgen kan worden tot hij nodig is. Dezelfde jas voldoet aan al deze eisen, en daarom zijn opvouwbare pufferjassen een vast onderdeel geworden van de reisdetailhandel, luchthavenwinkels en online winkelpakketten.
Voor groothandelaren heeft deze categorie twee aantrekkelijke structurele eigenschappen. Ten eerste is de verkoop grotendeels seizoensgebonden: opvouwbare jassen verkopen goed in de lente en de herfst, niet alleen in de diepe winter, wat de vraagcurve afvlakt en de voorraadomloop verbetert. Ten tweede verkleint compressieverpakking het verzendvolume aanzienlijk: een opvouwbaar donsjack comprimeert tot een fractie van zijn oorspronkelijke volume, en zelfs standaard compressie met plastic zakken vermindert het verzendvolume met 40 tot 60 procent, wat de vrachtkosten per eenheid bij containertransport direct verlaagt. De categorie is aantrekkelijk voor fabrieken die nauwkeurige toleranties kunnen hanteren bij lichtgewicht materialen, precies het verschil tussen een specialist in ultralichte kleding en een algemene fabrikant van bovenkleding.
2Wat betekent "verpakbaar"? De cijfers die kopers moeten opgeven.
"Verpakbaar" heeft geen wettelijke definitie, en juist daarom moet het in uw technische specificatie worden opgenomen. De industrie werkt met drie getallen, en een geloofwaardige specificatie bevat ze alle drie.
De drie belangrijkste meetwaarden
Totaalgewicht van het kledingstuk.Een echt ultralicht, opvouwbaar donsjack weegt 200 tot 350 gram in maat L; een lichtgewicht reisdonsjack weegt 350 tot 500 gram. Onder de 200 gram bevind je je in het premium segment voor bergbeklimmen met 7D-stoffen en een hoge vulkracht – prachtig, duur en makkelijk te beschadigen. De meeste reisprogramma's richten zich op een gewicht van 250 tot 400 gram.
Verpakt volume.Gemeten in liters wanneer het jack is samengeperst in de opbergzak of -hoes en tot een herhaalbaar volume is geperst, is het verpakte volume bepalend voor de verkoop van het jack in de winkel. Een praktische richtlijn: een jack van 400 gram met een gemiddelde vulling heeft een verpakt volume van ongeveer 1,8 tot 2,2 liter; een goed gemaakt jack van 300 gram met een vulling van 800 heeft een verpakt volume van ongeveer 1,2 tot 1,5 liter; de beste ultralichte jacks hebben een volume van minder dan een liter. De afmetingen van de opbergzak in centimeters communiceren hetzelfde in de winkelafbeeldingen: een cilinder ter grootte van ongeveer een waterfles van 500 ml is het marketingdoel.
Compressieverhouding.Het volume in opgevouwen toestand gedeeld door het volume in uitgevouwen toestand meet hoe efficiënt de jas comprimeert en – cruciaal – hoe goed hij zijn oorspronkelijke vorm terugkrijgt. Typische verhoudingen voor reisjassen liggen tussen de 1:4 en 1:6. De verhouding is minder belangrijk dan het herstelvermogen: een jas die perfect comprimeert, maar er drie dagen over doet om zijn oorspronkelijke vorm terug te krijgen, heeft zijn doel niet bereikt.
| Programmaniveau | Streefgewicht (maat L) | Vulkracht | Vulgewicht | Verpakt volume | Typische positionering |
|---|---|---|---|---|---|
| Voordelig reizen | 450 tot 550 g | 600 FP | 130 tot 160 g | 2,2 tot 2,8 liter | Verkoop in grote volumes, actiebundels |
| Kernreis | 320 tot 420 g | 700 FP | 90 tot 120 g | 1,5 tot 2,0 liter | Reisdetailhandel, e-commerce kernassortiment |
| Premium ultralicht | 230 tot 300 g | 800 FP | 70 tot 95 g | 1,0 tot 1,4 liter | Outdoor specialiteit, premium cadeaus |
| Topniveau | < 230 g | 850 tot 900 FP | 60 tot 80 g | < 1,0 L | Bergsportmerken, Halo-product |
Het onderstaande diagram laat zien hoe dezelfde warmteklasse presteert over de verschillende niveaus heen — en waarom het vulvermogen, en niet het vulgewicht, doorslaggevend is voor de pakmaat.
3Vulstrategie: warmte-gewichtsverhouding en selectie van vulkracht
Vulkracht is het getal dat zowel de economische aspecten als de prestaties van een opvouwbaar product bepaalt. Het meet het volume in kubieke inches dat één ounce dons inneemt onder een gestandaardiseerde test. Een hogere vulkracht betekent dus meer warmte per gram – en, voor een opvouwbare jas, minder materiaal om samen te persen.Internationaal Dons- en VerenbureauHet bedrijf publiceert de testprotocollen voor de industrie met betrekking tot de meting van het vulvermogen en merkt op dat dons ook een uitzonderlijk duurzaamheidsprofiel heeft: uit hun levenscyclusanalyse bleek dat dons een 85 tot 97 procent lagere milieubelasting heeft dan polyester in alle geanalyseerde categorieën, en een ongeveer 18 keer lagere impact op klimaatverandering – een nuttig argument voor reismerken die lichter reizen promoten.
De vulling afstemmen op het programma
Voor de meest gangbare reisprogramma's is een jas met een vulkracht van 700 (90/10 dons/veren) en een vulgewicht van 90 tot 120 gram in maat L de standaard: deze biedt echte warmte voor drie seizoenen tegen een gemiddelde prijs. Een jas met een vulkracht van 800 vermindert het vulgewicht met ongeveer 25 gram voor dezelfde warmte en het pakvolume met ongeveer een derde, maar de kosten van het dons stijgen onevenredig omdat partijen met een vulkracht van 800 schaarser zijn. Onder de 700 neemt het pakvolume snel toe en begint de claim "compact" meer cosmetisch aan te voelen — een jas met een vulkracht van 600 en een vulgewicht van 150 gram is nog steeds geschikt voor de detailhandel, maar zou eigenlijk als "lichtgewicht" in plaats van "ultralicht" moeten worden aangeprezen.
Elke afvulpartij moet worden gecontroleerd in plaats van op aannames te worden gebaseerd. Onafhankelijke laboratoria zoalsIDFLTest het vulvermogen, de samenstelling, het zuurstofgetal en de troebelheid, en voer dubbele tests uit op monsters in hun wereldwijde laboratoria om de resultaten te bevestigen – een verstandige eis voor een specificatie waarvan de volledige waarde afhangt van de prestaties zoals aangegeven. Eis testrapporten op lotniveau bij elke bulkzending en specificeer het minimale vulvermogen in het technische pakket met de tolerantie die daadwerkelijk door uw inspectie zal worden gehandhaafd.
4Ultralichte shellstoffen en de eisen die ze stellen aan de productie.
De buitenstof is de tweede helft van de formule voor een compact pak, en het is hier dat lichtgewichtprogramma's hun reputatie als fabrikant verdienen. Het gewicht van de buitenstof bepaalt het pakvolume bijna net zoveel als de vulling: van een buitenstof van 40 g/m² naar 20 g/m² gaat er 40 tot 60 gram af en het samengeperste pakket krimpt zichtbaar.
De ontkenner kiezen
De praktische norm voor isolatiemateriaal loopt van 7D tot 10D voor ultralichte premium jassen, van 15D tot 20D voor de basiscategorie reiskleding en van 30D tot 40D voor budgetprogramma's waar duurzaamheid en prijs doorslaggevend zijn. Lichter is niet automatisch beter: 7D nylon levert een jas op die tot een pakketje ter grootte van een citroen kan worden opgevouwen, maar blijft haken aan autogordels en ritsen. Voor reiskleding – waar kledingstukken herhaaldelijk worden gepast en door honderden klanten worden aangeraakt – is 15D tot 20D ripstop nylon of polyester met een donsdichte constructie de meest logische keuze, met een duurzame waterafstotende afwerking voor lichte regen.
Productiegevolgen van het kiezen voor een lichtere productie.
Ultralichte jassen stellen aanzienlijke eisen aan de naailijn. Naaldmaten worden verkleind tot 9 à 11, de naaisnelheid wordt verlaagd bij lange naden om te voorkomen dat de naald de fijne draadjes door de hitte laat versmelten, en naaivoeten met lage wrijving voorkomen dat de stof sleept. De steekdichtheid ligt doorgaans tussen de 10 en 12 steken per centimeter voor donsdichte naden, en de afstand tussen de quiltkanalen is een bewuste ontwerpkeuze: smallere kanalen (6 tot 8 centimeter) stabiliseren de vulling en voorkomen koude plekken wanneer de jas herhaaldelijk wordt samengedrukt en opnieuw wordt opgeblazen, terwijl bredere kanalen beter opblazen en compacter op te bergen zijn. De meeste succesvolle reisjassen gebruiken kanalen van 7 tot 10 centimeter als compromis.
| Shell-optie | Gewicht (gsm) | Donsbestendig | Aanraken | Duurzaamheid | Kostenindex |
|---|---|---|---|---|---|
| 10D ripstop nylon | 26 tot 30 | Uitstekend | Ultrazacht | Laag — gevoelig voor haken en ogen | 145 |
| 15D taft nylon | 32 tot 36 | Uitstekend | Zacht | Gematigd | 125 |
| 20D ripstop nylon | 38 tot 45 | Erg goed | Knapperig | Goed | 110 |
| 20D ripstop gerecycled polyester | 40 tot 46 | Erg goed | Knapperig | Goed | 118 |
| 30D taft polyester | 52 tot 60 | Goed | Gestructureerd | Hoog | 100 |
5Ontwerpkenmerken die er echt toe doen voor reizigers
Softwarepakketten verzamelen gemakkelijk verzoeken voor nieuwe functies; de functies die leiden tot herhaalaankopen zijn minder talrijk en verdienen het om in het technologiepakket te worden opgenomen.
Opbergvak.Het allerbelangrijkste kenmerk. Een dubbelzijdige handzak met ritssluiting die naar binnen kan worden gevouwen om de hele jas – inclusief capuchon – te omvatten. Hierdoor is de opbergzak overbodig, wat betekent dat je niets kunt kwijtraken en de jas in twee seconden kunt inpakken. De opening van de zak moet ruim zijn (26 centimeter of meer), anders krijg je er problemen mee. De ritssluiting moet bovendien soepel lopen, zowel aan de voor- als achterkant, omdat reizigers de jas met één hand moeten opvouwen.
Capuchon en verstelbaarheid.Een vaste, licht geïsoleerde capuchon biedt een ongeëvenaarde warmte-per-gramverhouding en kan plat worden opgevouwen. Verstelbare elastische koorden aan de zoom sluiten het microklimaat af tegen de wind op vliegvelden en terrassen; een tweewegrits aan de voorkant zorgt ervoor dat de jas kan ventileren wanneer u zit – een klein detail dat vliegtuigpassagiers opvalt.
Gewichtdiscipline tijdens het trimmen.Elk grammetje aan hardware is een grammetje dat gecomprimeerd moet worden. Spiraalritsen met dun bandje, onopvallende koordstoppers en labels die met hitte zijn aangebracht in plaats van geweven labels, besparen allemaal grammen zonder het uiterlijk te veranderen. De stille test voor een goed ontworpen reispuffer is dat de details nauwelijks opvallen in de specificaties.
De onderstaande anatomie laat zien waar deze onderdelen zich bevinden in een productiegereed reismodel.
Een opmerking over de materiaalkeuze: merken die een duurzaamheidsverhaal in hun reiscollectie willen verwerken, kunnen een specifieke materiaalkeuze aangeven.GRS-gecertificeerde gerecyclede buiten- en binnenvoeringOp hetzelfde compacte platform — de gecertificeerde stof voegt een bescheiden bedrag toe aan de kosten en levertijd, maar behoudt de warmte-gewichtverhouding, en de chemische veiligheid van voeringen die direct op de huid worden gedragen, moet worden geverifieerd metOEKO-TEX STANDARD 100testen.
6De bewering over de compressie testen voordat de klant dat doet.
De bewering dat een kledingstuk compact op te bergen is, is ongebruikelijk bij kledingclaims, omdat klanten het product binnen enkele minuten na het uitpakken testen: comprimeren, dragen, uitpakken en beoordelen. Dat maakt verificatie vóór verzending onmisbaar.
Een praktisch testprotocol
Controleer eerst de vulling aan de hand van de specificaties: vulkracht, samenstelling en reinheid van elke bulkpartij in een onafhankelijk laboratorium zoals IDFL. Ten tweede, meet het verpakte volume op basis van een steekproef: comprimeer de jas in het opbergvak, druk er 30 seconden onder met een plat gewicht en meet het volume van de bounding box; dit moet binnen 10 procent van de specificatiewaarde vallen. Ten derde, en het belangrijkst, voer een compressiehersteltest uit: houd de jassen 24 en 72 uur samengeperst en meet vervolgens het volumeherstel met tussenpozen. Een kwalitatief goede jas met een vulkracht van 700 herstelt binnen 24 uur tot 90 procent van het oorspronkelijke volume en vrijwel volledig binnen 72 uur; een aanzienlijk lager herstel duidt op overmatige compressie tijdens het verpakken of een vulkwaliteit die onder de specificaties ligt.
Consistente afmetingen over de hele productielijn zijn belangrijk om dezelfde reden als bij elk groothandelsprogramma: claims over het verpakte volume worden per maat gedaan, en een maatcurve die ongemerkt afwijkt, zal aan de uiteinden niet aan de specificaties voldoen. Raadpleeg gestandaardiseerde meetdefinities —ISO 8559-1Het biedt het antropometrische meetkader dat ten grondslag ligt aan de maataanduiding, waardoor de maatset vergelijkbaar blijft tussen uw specificaties en de patroonkamer van de fabriek.
7Minimale bestelhoeveelheid (MOQ), prijs en levertijd voor opvouwbare programma's
De kosten van een compact opvouwbaar programma concentreren zich op drie punten: het dons, de buitenstof en de naaitijd. Dons met een hoge vulkracht wordt per gram en per kwaliteitsstap geprijsd – de overstap van 700 naar 800 fill kan alleen al de vulkosten met 15 tot 25 procent verhogen. Buitenstoffen met een fijne denier hebben een minimale afnamehoeveelheid van de fabriek en een verfbadstructuur vergelijkbaar met elk ander maatwerkprogramma, doorgaans 800 tot 1500 meter per kleurstelling. En het naaien van ultralichte buitenstoffen duurt langer dan bij stoffen van gemiddeld gewicht, wat daadwerkelijk extra naaitijd per kledingstuk oplevert en terug te vinden is in de FOB-prijs.
Een uitgewerkt voorbeeld
Een reiswinkelketen heeft onlangs een basisprogramma van 1800 stuks bij ons besteld: 700-fill RDS-dons van 110 gram, 20D ripstop buitenlaag, opbergzakken, drie kleurstellingen. De FOB-prijs lag ongeveer 20 procent hoger dan een conventioneel, niet-opvouwbaar jack met 600-fill van dezelfde fabrikant – voornamelijk vanwege de hogere donskwaliteit en het langzamere naaiproces van de buitenlaag – maar door de compacte verpakking werden de vrachtkosten per stuk voldoende verlaagd om ongeveer een derde van die meerprijs terug te verdienen, en de verkoopprijs dekte de rest ruimschoots. Door de compacte verpakking hoefde het programma ook in minder dozen te worden verzonden, waardoor de handlingkosten op de bestemming bij hetzelfde volume lager uitvielen.
Wat de timing betreft, werken de programma's voor verpakbare producten volgens hetzelfde raamwerk als elke OEM-puffer: bemonstering om de 10 tot 15 dagen per ronde, massaproductie 45 tot 70 dagen na goedkeuring van de preproductie, plus transport en de periode voor het terugwinnen van de producten voordat ze in de winkel worden tentoongesteld. Sociale naleving moet in dezelfde inkoopfase worden gecontroleerd.amfori BSCIEen certificaat met vermelding van de daadwerkelijke productielocatie is de basisvereiste die de meeste Europese en Noord-Amerikaanse retailpartners stellen voordat ze met een leverancier in zee gaan.
PASSION OUTERWEAR is een divisie van Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., met meer dan 20 jaar ervaring in de productie en handel van outdoorkleding, werkkleding en verwarmde kleding. We produceren opvouwbare en standaard pufferjassen op basis van BSCI-, SMETA-, GRS- en OEKO-TEX-gecertificeerde toeleveringsketens, waarbij vulgewichten en verpakkingsvolumes per maat worden gespecificeerd in plaats van per model. Kopers die dezelfde reisklant ook in koudere seizoenen willen bedienen, kunnen de opvouwbare lijn combineren met onze andere producten.OEM/ODM verwarmde kledingplatform — hetverwarmd vestdeelt dezelfde lichtgewicht gelaagde logica, deverwarmde jasHet is geschikt voor winterreizen en kan worden toegevoegd aan zakelijke programma's.werkkleding op maatop hetzelfde nalevingsdossier.
Veelgestelde vragen
Een programma ontwikkelen voor opvouwbare reispuffers?
PASSION OUTERWEAR produceert lichtgewicht, opvouwbare pufferjassen vanaf 300 stuks, met per maat gespecificeerde vulgewichten, streefvolumes voor de verpakking, opbergvakken en BSCI-, SMETA-, GRS- en OEKO-TEX-gecertificeerde toeleveringsketens. Stuur ons uw gewenste gewicht en verpakkingsvolume – wij reageren binnen 24 uur.
Vraag een offerte aan voor een flexibel programma. Bekijk het OEM/ODM-programma

